piątek, 31 marca 2017

Szczypta Orientu

36.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam nieziemsko piękne rzeźbione muszle w sklepie Skarby Natury wiedziałam, że kiedyś coś z nimi zrobię :) I oto pojawiła się super okazja -  marcowe wyzwanie w Szufladzie - Daleki Wschód.


Materiały kupiłam w połowie miesiąca przy okazji wyjazdu do rodziców, pracę obmyśliłam... i nic nie zrobiłam przez ponad tydzień. Gdy wreszcie skończyłam wisior, to pogoda odmówiła współpracy. Przy zachmurzonym niebie żadne zdjęcia mi nie wychodzą. No i dziś wreszcie wyszło piękne słońce, jasno... można było robić zdjęcia :) Tak więc po małych perturbacjach udało mi się zmieścić w terminie i zgłosić pracę do wyzwania. Udało się, bo dziś ostatni dzień :)
Wisior jest prosty, ale wyrazisty. Ponieważ chciałam uwydatnić piękno muszli, wykorzystałam tylko dwa kolory koralików: czerwony i czarny. Do tego dodałam średniej wielkości chwost w ślicznej żywej czerwieni i dwie kulki czerwonego korala jako element krawatki. Sama krawatka to rurka zrobiona ściegiem peyot z prostym wzorkiem kwiatków.
Muszla była dość cienka, więc zrobiłam z niej kaboszon :) podkleiłam filcem i złotą skórką. Tył to swobodna wariacja ;) Ta strona kojarzy mi się z dużym gongiem ;) A Wy co o moim dziele sądzicie?


 Materiały: rzeźbiona muszla śr. 40 mm, TR 11 i 15 Jet, TR 11 Silver-Lined Siam Ruby, czerwony chwost dł. 8 cm.

6 komentarzy:

 1. wisior jest cudny! uwielbiam tego typu biżuterię

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny. Do tego z chwostem. Ostatnio chwosty nie chcą się ode mnie odczepić. Czego bym nie zrobiła to z nim właśnie. Tak i ten naszyjnik przyciągnął moją uwagę. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Mi też ostatnio trudno zrobić wisior bez chwostu, jakieś takie wydają mi się niepełne :)

   Usuń
 3. Dwa kolory a tak je zręcznie połączyłaś! Siła prostoty i urok kaboszonu :)
  Właśnie kupiłam kilka chwostów i chwościków, bo dają naprawdę fajny efekt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Dzięki chwostom można zyskać ciekawe efekty, lekkość i nieco figlarności ;)

   Usuń